HSG heeft wat te vertellen (7): B.W.     Blijdenstein: pionnen versus coniferen
Wim van der Wijk heeft zich voor het jubileumboek ´Mat in de Mediastad´ verdiept in het leven van Benjamin Willem Blijdenstein, in 1873 een van de deelnemers van het eerste congres van de Nederlandsche Schaakbond. Hij werd gedeeld eerste maar verloor de beslissingsmatch. Later verhuisde Blijdenstein naar Hilversum en meldde zich als lid aan bij het HSG.
Schaken was voor de bijna eerste Nederlandse schaakkampioen helaas slechts bijzaak. Helaas? Nou nee, eigenlijk niet, hij was bankier, filantroop en had een sterke passie voor ander hout: coniferen die het volgens de auteur hebben gewonnen van de pionnen. Gelukkig maar!
Dankzij ‘de triomf van het levende hout’ beschikt Hilversum over een unieke botanische tuin: het Pinetum Blijdenstein, dankzij een man voor wie het bord met de 64 velden te klein was.